ZARA 4*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
– 15% попуст за резервации направени до 31.10.2019
– 10% попуст за резервации направени до 30.11.2019
Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 01.12-28.02 и од 03.01-11.04 
**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

 ZARA 4* – BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

 

01.12-20.12

09.03-11.04

 

 

21.12-27.12

 

28.01-02.01

03.01-11.01

24.01-22.02

12.01-23.01

23.02-08.03

По лице во двокреветна  соба STANDARD 30,20 € 35,80 € 61,60 € 39,20 € 34,70 €
По лице во двокреветна  соба DELUXE 34,70 € 40,30 € 66 € 43,60 € 39,20 €
По лице во One bedroom apartment 40,30 € 45,90 € 71,60 € 49,20 € 44,80 €
По лице во Two bedroom apartment 40,30 € 45,90 € 71,60 € 49,20 € 44,80 €

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок и вечера по лице, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детско катче, интернет 

Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. – бесплатно. 
Дете од 6-11,99 год. на дополнителни легло со 2 возрасни  – 50% попуст од регуларната  цена за  возрасен
Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст
Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 70€ / возрасен 35€/ дете до 11,99 г. ( Zara restaurant ) , 60 € за возарсни и 30€ /дете до 11,99г. во( Zara banquet hall )
 
Капацитет на сместување:
  • Стандардна соба – макс. сместување за 2 лица (2 pax.)
  • * Стандардните соби се сврзани соби, со заеднички влез и заеднички балкон
  • Делукс соба – макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)
  • Апартман со една спална – макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4) Апартман со две спални – апартман / мазонет / е само 1 во хотелот и се резервира со претходно барање до хотелот. Располага со 2 спални, на 2 спрата. Секоја спална си има свој тоалет и тераса. Дневната соба е на долниот спрат со голем кревет, идеален за 2 возрасни. Максималниот капацитет е 6 возрасни.
  • Мазонетот се наоѓа на 5 спрат од хотелот.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email