YANAKIEV 4*

YANAKIEV 4* – Боровец
www.hotel-yanakiev.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-03.01.2020 04.01-10.01.2020 22.02-30.04.2020
Вид на сместување  мин.4 ноќ. 11.01-14.02.2020   15.02-21.02.2020  
Двокреветна соба 2+1                           40 €                              76 €                              114 €                              92 €                             54 €
Едноспален апартман 2+2                            53 €                              93 €                               151 €                            116 €                              81 €
Еднокреветна соба 1+1                            58 €                            114 €                              175 €                            147 €                             79 €
Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email