ORPHEUS 4*

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово

СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

ORPHEUS 4* – Пампорово

www.hotel-orpheus.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2020) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 | 
15% за резервација и уплата до 31.10.2019| 10% за резервација и уплата до 01.12.2019Попуст за ДОЛГ ПРЕСТОЈ (не важи за 28.12-01.01.2020) : 10% за резервации од 7 и над 7 ноќевања, важи за рез. до 01.12.2019, се комбинира со попуст за рана резервација
БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 02.01-31.03.2020 (не се комбинира со попуст за рана рез. и попуст за долг престој 
Цените се за 1 ноќевање  28.12-01.01.2020 02.01-08.01.2020 21.12-27.12.2019 04.03-10.04.2020
на база ПОЛУПАНСИОН    18.01-21.02.2020 09.01-17.01.2020  
Вид на сместување  (мин. 3 ноќ.) (мин. 4 ноќ.) 22.02-03.03.2020  
Двокреветна соба – цена по лице 2+1                  79,00 €                 44,00 €                 41,00 €                  33,00 €
Трокреветна соба – цена за 3 возрасни / 2 возрасни + 1 дете 3+0                201,00 €                 115,00 €               107,00 €                  88,00 €
Едноспален апартман – цена за 3 возрасни / 2 возрасни + 2 деца 2+2                238,00 €                134,00 €               125,00 €                 101,00 €
Еднокреветна соба – цена за соба 1                 115,00 €                  62,00 €                 58,00 €                  46,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата од вкупниот износ
▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата од вкупниот износ
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-12.99 год.) – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email