FESTA CHAMKORIA 4*

Локација : 1200 м од ски лифт

Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.  Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи

FESTA CHAMKORIA 4* – Боровец
www.festahotels.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02.2020, 05.03-09.04.2020 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи за рез. од 01.11.2019)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 02.01-13.01.2020 14.01-25.01.2020 26.01-15.02.2020 16.02-04.03.2020 05.03-09.04.2020
Вид на сместување 
Двокреветна соба 2+0                           25 €                            39 €                              74 €                           45 €                          40 €                       47 €                      38 €                       30 €
Јуниор сјуит – студио 2+2                          30 €                            44 €                              82 €                              51 €                            45 €                        52 €                      42 €                       35 €
Aпартман 2+2                          34 €                             51 €                              96 €                             61 €                             53 €                       62 €                      50 €                        41 €
Еднокреветна соба 1+1                          38 €                             58€                            108 €                             65 €                             57 €                       67 €                      54 €                       45 €
Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

.

Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email