BOROVETS HILLS 5*

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, релакс зона.

BOROVETS HILLS 5* – Боровец
www.borovetshills-bg.com 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.11.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 19.01-08.02.2020 и 23.02-30.04.2020 (попустите не се комбинираат)
Цените се за 2 лица / 4 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.01-18.01.2020 28.12-31.12.2020 19.01-08.02.2020 10.12-27.12.2019
Вид на сместување  09.02-22.02.2020 23.02-29.02.2020 01.03-30.04.2020
Двокреветна соба (цена за 2 лица) 2+1 121€ 202€ 99€ 80€
Студио (цена за 2 лица) 2+2 141€ 222€ 112€ 90€
Едноспален апартман (цена за 2 лица) 2+2 155€ 237€ 126€ 101€
Двоспален апартман – лукс (цена за 4 лица) 4+2 231€ 395€ 187€ 151€
Еднокреветна соба 1 85€ 201€ 69€ 56€
Во цената е вклучено :  појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email