ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба Петок –Сабота Недела – Четврток 7+ ноќевања
Исхрана НП ПП НП ПП НП ПП
Двокреветна соба (2 в.) 86€ 110€ 69€ 92€ 66€ 90€
Еднокреветна соба (1 в.) 66€ 78€ 54€ 64€ 50€ 62€
СТАНДАРД студио 124€ 148€ 100€ 122€ 96€ 120€
Апартман ЛУКС 140€ 164€ 112€ 136€ 108€ 132€
Апартман ФЕМИЛИ 192€ 214€ 152€ 176€ 144€ 168€
Дополнителни услови за сместување во СОБА :
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло 25€ 34€ 20€ 29€ 20€ 28€
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло 12€ 21€ 10€ 18€ 10€ 18€
Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло 28€ 40€ 23€ 34€ 22€ 33€
Дополнителни услови за сместување во СТУДИО/АПАРТМАН :
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло / 8€ / 8€ / 8€
Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло 28€ 40€ 23€ 34€ 22€ 33€
Возрасен на дополнително легло 28€ 40€ 23€ 34€ 22€ 33€
Дете до 3.99 год. во соба или студио/апартман БЕСПЛАТНО

Цените се валидни за сместување во период од 03.01.2019-31.01.2020
Не се валидни за празници, вклучувајќи ги следниве периоди :

 • 26.04-29.04.2019
 • 29.03-06.04.2019
 • 01.03-04.03.2019
 • 03.05-06.05.2019
 • 24.05-26.05.2019
 • 06.09-08.09.2019
 • 20.09-23.09.2019
 • 07.12-09.12.2019
 • 23.12-27.12.2019
 • 28.12.2019-05.01.2020

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување

Минимум

Максимум

Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. +1 дете до 3.99 г.

Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.

 

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 •          Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 •          Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар
 •          Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 •          Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 •          Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 •          Лежалка и пешкир покрај базените
 •          Безжичен интернет во целиот хотел
 •          Паркинг
 •          Сеф на рецепција
 •          Детско катче со аниматор
 •          Туристичка такса

НАПОМЕНА! 
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:  

 • Сместување во собите  по 14:00 ч. (локално време)
 • Напуштање на собите  до 12:00 ч. (локално време)

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:  

 1. За  валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.  Промена на име  и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од  30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email