Врњачка Бања

1 ден 07.03. Скопје – Врњачка Бања
  Состанок на групата пред паркингот на Дрво Декор- ранонаутро во 04.30 часот. Поаѓање за Србија во 05.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните часови и сместување во хотел 3 и 4 *. Кратко време за одмор и освежување од патувањето. Потоа заминување на прошетка и пешачки разглед на Врњачка Бања: Мостот на Љубовта, изворот Топла Вода, Римските извори, изворот Снежник, изворот Језеро и изворот Слатина… По разгледот враќање во хотел, слободно попладне за одмор, релаксација и користење на содржините на хотелот.Вечера. Ноќевање.
2 ден 08.03. Врњачка Бања
   • Појадок. Слободно време за индивидуални активности.Вечерта факултативна прослава со музичка програма во хотелот .Ноќевање.
3 ден 09.03. Врњачка Бања
   • Појадок. По појадокот поаѓање за Скопје . Патувањето се одвива со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Планирано пристигнување во вечерните часови.
  •  

ПРОМО ЦЕНА 108 € (6,696,00 мкд)  ДО 20.01.2020

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ: 120 € (7.440,00 мкд)

 

 • Цената покрива:

 • Wi-Fi
  Организација и реализација на аранжманот и пратител на патувањето
  Разглед на градот
  Сместување во Врњачка Бања 2 ноќевање со вклучен појадок и вечера во Хотел Зептер 3* https://zepterhotels.com/destinations/vrnjacka-banja/
  Kористење на Спа & велнес (затворен базен со минерална вода,џакузи, сауна, терертана и фитнес
  Организирана свечена вечера со музика
  Пијалок за добредојде и Зептер колач
  Автобуски превоз со високотуристички автобус (A/C;TV;DVD;CD)
  10 % попуст на Релакс центарот за масажи
 

Цената Не покрива?

 • Останати индивидуални трошоци кој не се споменати во програмата
 • Туристичка такса (се плаќа на рецепција)
Please follow and like us:
error
Facebook
Facebook
Follow by Email