ХАНИОТИ Вила “Наташа„ се наоѓа на околу 100м од плажа и околу 150м од центарот на Ханиоти. Вилата поседува двокреветни и трикреветни студија, како и четирикреветни апартмани. Секое од студијата/апартманите е опремено со мини кујна, ТВ, клима, балкон, сопствен тоалет. Вилата

25.04.2019 (Четврток) СКОПЈЕ -  КРФ Поаѓање од Скопје во 20:30 часот на паркингот пред Хотел „Вип“. Поаѓање од Штип во 20:30 часот пред Новата пошта. По граничните формалности продолжување за Игуменица со попатни паузи за одмор. Ноќно возење.   26.04.2019 (Петок) КРФ Пристигнување во

  1 ден25.04.2019 СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата на спортски центар Борис Трајковски во 15:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 15:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.       2 ден 26.04.2019 ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Предлагаме панорамско разгледување на

( Фиренца-Верона- Сирмионе)  1 ден   26.04.2019 СКОПЈЕ:                                       Состанок на групата во 11.00 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 11.30ч. Се патува преку

1 ден   25.04.2019 Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 10:00ч.на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 10.30ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење.   2 ден   26.04.2019 Монтекатини – Пиза – Монтекатини Пристигнување во

(Џенова-Лугано - Комо - Верона)   1 ден  25.04.2019 СКОПЈЕ    Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски во 10:00 часот.Поаѓање за Верона во 10:30 часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.Патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.   2

Помпеја-Неапол-Рим-Ватикан-Тиволи-Пиза Термин 25 Aприл 1 ден  25.04.2019СКОПЈЕ-ДРАЧ-БАРИ-РИМ:Состанок на групата во 10.00ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 10:30ч.Се патува преку Албанија гр.Ќафасан кон Драч. Сместување на брод. Бродот испловува во  22:30ч. Ноќно возење кон Бари.  2 ден  26.04.2019БАРИ –ПОМПЕЈА-НЕАПОЛ- РИМ:Пристигнување во Бари

ВИЕНА - актуелна престолнина на Австрија и некогаш главен град на моќната Австроунгарска Империја.Денес модерна туристичка метропола на бреговите на убавиот плав Дунав. Градот шармира со убавите Палати на Царскиот Hoffburg и Шенбрунските паркови,како и со богатите уметнички колекции

Термин 25 Април 1 ден  25.04.2019 СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски во 12:00ч. Поаѓање на автобусот во 12:30 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија. Ноќно возење со попатни паузи.    2 ден  26.04.2019 ПРАГА Пристигнување во Прага во

САНТОРИНИ- ИОС (25.04-01.05.2019 - 4 ноќевања со појадок) РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 239€/14.820 ден. Рана резервација до 28.02.2019: 219€/13.580 ден.   1. ден - 25.04.2019 (четврток) СКОПЈЕ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј Инн - Дрводекор во 16:00 часот. Поаѓање во 16:30 часот, се патува преку

Facebook
Facebook
Follow by Email