Виена за време на Новогодишните празници нуди прекрасна програма со возбуда во текот на денот и ноќта. На 31-ви Декември, стариот град на Виена центарот го претвора во огромна забавна зона. Најголемата забава е загарантирана на Патека на Нова Година

1 ден – 28.12.2019 СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок со групата на паркингот пред спортска сала Борис Трајковски во 11:30 часот и поаѓање за Милано во 12:00 часот. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор

  1 ДЕН 28.12.2019 СКОПЈЕ - МИЛАНО:  Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.   2 ДЕН  29.12.02019 FRANCIACORTA OUTLET - МИЛАНО: Пристигнување во Franciacorta outlet во

ГРАДОТ КОЈ РАСТЕ,НО НЕ СТАРЕЕ   30.12.2019 (Понеделник)      ШТИП / СКОПЈЕ – СОФИЈА Поаѓање од Штип/Скопје во договореното време. После граничните формалности упатување кон Софија. Пристигнување во Софија и панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, Стоковната куќа Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда,

1 ДЕН: 30.12.2019 (понеделник)  ШТИП - СКОПЈЕ - СОЛУН Поаѓање од Штип (пред Нова Пошта) / Скопје (Хотел ВИП) во 04:00 часот.Патувањето продолжува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во пладневните часови.Слободно време за индивидуални активности и можност за шопинг или

Богатиот ноќен живот и преубавите песочни плажи се симболо на Будва.Ова приморско место на Јадранското Море е најпознатото летувалиште во Црна Гора. Будва е еден од најстарите градови на Јадранот,а исотриските податоци говорат дека постоел пред 3450 години.Симбол на Будва е

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА-ЗЛАТИБОР  (Сирогојно, Дрвенград и Вишеград)  (29.12.2019 – 02.01.2020)     Прв ден: 29.12.2019 (недела)  21:00 часот Заминување на групата од Кавадарци и во 23:00 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.   Втор ден: 30.12.2019

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ „Palmon Bay Hotel & Spa“4+**** ИГАЛО   (СО ВКЛУЧЕНИ ДВЕ НОВОГОДИШНИ ВЕЧЕРИ) (30.12.2019 – 02.01.2020)   Има градови кои имаат своја душа-колку почесто се навраќате во нив, се поблиску и подлабоко ги чувствувате. И едноставно, не можете да

Facebook
Facebook
Follow by Email