Програма на патување: 1.Ден 06.03.2020 (Петок)   СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА 1.Ден 06.03.2020 (Петок)   СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 06 часот. Патувањето се

 Игало - Херцег Нови - Будва - Тиват - Дубровник - Котор 1 Ден, 12 Март:   СКОПЈЕ –СВЕТИ СТЕФАН   Состанок на групата на паркингот кај СЦ Борис Трајковски во 22.00 часот. Поаѓање за Будва во 22.30 часот.Се патува преку гр.премин Блаце, Приштина,

Термин: 06 Март  1 ден06.03.2020 СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата на на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски  во 15:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 15:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.       2 ден 07.03.2020 ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските

Термин 06 Март 1 ден  06.03.2020 СКОПЈЕ-ДРАЧ-БАРИ :Состанок на групата во 10.00ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 10:30ч.Се патува преку Албанија гр.Ќафасан кон Драч. Сместување на брод. Бродот испловува во  22:30ч. Ноќно возење кон Бари.  2 ден  07.03.2020 БАРИ –ПОМПЕЈА-НЕАПОЛ-

Термин 06Март 1 ДЕН0 06.03.2020 СКОПЈЕ - МИЛАНО: Состанок на групата во 9 30ч. Поаѓање во 10:00 часот од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи. 2 ДЕН07.03.2020 МИЛАНО: Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно

Термин 06 Март 1 ден   06.03.2020 Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 10:30ч.на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 11.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење.   2 ден   07.03.2020 Монтекатини

Термин 06 Март 1 ден  06.03.2020 СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски во 11:30ч. Поаѓање на автобусот во 12:00 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија. Ноќно возење со попатни паузи.    2 ден  07.03.2020 ПРАГА Пристигнување во Прага во

Термин 06 Март   1 Ден  06.Март.2020  СКОПЈЕ – ЃОРЕМЕ, КАПАДОКИЈА: Состанок на групата на паркингот кај спортскиот центар Борис Трајковски во 08 30 ч.. Поаѓање во 09:00 часот. Се патува преку Грција,  граничен премин Богородица ( Солун, Кавала, Истанбул

(05.03.2020 – 09.03.2020)     Еден од највредните подароци со кој биле дарувани кралевите уште во најстарите времиња е смирна. Тоа е смола која тече од кората на дрвјата, со преубав мирис и горчлив вкус, но и со антимикробни и лековити својства. Легендата

АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања 21 март     СКОПЈЕ - КОПЕНХАГЕН        Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11.30 часот. Полетување во 13.20,  авионот слетува во Копенхаген во 16.10 часот. Организиран трансфер  до хотел . Сместување во хотел. Вечерна пошетка за запознавање на градот.

Facebook
Facebook
Follow by Email